ICDL چیست
در این مقاله قصد داریم در مورد ICDL چیست صبحت کنیم. فراموش نکنید که یادگیری ICDL نیازی

حیاتی در دنیای امروز میباشد. دوره آموزشی ICDL به توضیح مهارت های هفتگانه ای می پردازد که نه

تنها در کسب و کار بلکه در زندگی روزمره به آن احتیاج خواهید داشت.
در همین ابتدا و قبل از هر چیز بدانید که مدرک ICDL معتبرترین مدرک شناخته‌ شده ‌ی جهانی است که به کارفرمایان اعلام می کند، فرد دارای این مدرک توانایی انجام بسیاری کارهای کامپیوتری را داشته و می تواند یک کارمند و همکار مناسب باشد. بر همین اساسا در این مقاله قصد داریم درباره ICDL و اهمیت مدرک ICDL برای استخدام و فعالیت های روزمره توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.
فراموش نکنید که icdl جزوه خواسته های اولیه بسیاری از شرکت‌ها و سازمان ‌های امروزی محسوب می‌شود. یعنی بسیاری از کارمندان اداری که می‌خواهند امروزه در سازمان‌های دولتی و خصوصی استخدام شده و مشغول به کار شوند باید به طور ویژه‌ای با icdl آشنایی داشته باشند. چرا که امروزه در همه سازمانها و نهادها تمامی امور و مسائل کاری به صورت سیستماتیک و به کمک کامپیوتر انجام می شود و در ابتدای کار شما برای کار کردن با کامپیوتر باید با مبانی icdl آشنایی کامل داشته باشید.
ICDL چیست ؟

در واقع دوره ICDL یک گواهینامه جهانی و بین ‌المللی برای مهارت‌ های کامپیوتری است که سال ۱۹۹۵ توسط انجمن جوامع حرفه ‌ای انفورماتیک اروپا  ابداع شده. انجمن جوامع حرفه ‌ای انفورماتیک اروپا سال ۱۹۹۵ این روش ویژه را برای ارتقای سطح مهارت‌ های فناوری اطلاعات در سراسر اروپا ابداع نمود. با شروع آموزش و برگزاری آزمون ‌های آموزشی در کشور فنلاند، گواهی‌ نامه اروپایی کاربری کامپیوتر ECDL  یا (European Computer Driving License) به رسمیت شناخته شد. در سال ۱۹۹۶، این روش و گواهینامه آموزشی ابتدا در سوئد و به‌ تدریج در سراسر اروپا و در سطح بین‌ الملل نیز مطرح گردیده و امروزه با عنوان مدرک ICDL شناخته می‌ شود.

پیشنهاد ویژه : جهت دریافت فیلم های آموزش دوره ICDL موسسه آموزشی اوج پارسیان شما می توانید پس از ثبت نام در دوره به محل آموزشگاه اوج پارسیان مراجعه حضوری فرمایید و بصورت رایگان فیلم های آموزشی را دریافت نمایید.
همان‌طور که گفته شد ICDL در اروپا با عنوان ECDL یا (European Computer Driving License) شناخته می‌شود و از نظر مبانی تفاوت خاصی با ICDL ندارد.

با توجه به گزارش نمایندگی مرکزی ICDL در آسیا تا به امروز ۳۵ میلیون نفر در بیشتر از ۱۰۰ کشور موفق به اخذ این گواهینامه معتبر  بین المللی شده‌ اند و از طریق همین شبکه بیشتر از ۳۰ هزار مرکز آزمون شناخته ‌شده (ATCs) ایجاد شده است.Icdl مخفف چیست ؟

خوب برای شما که در جستوی مقاله ICDL چیست بودید شاید سوال باشد که Icdl مخفف چیست ؟ ICDL مخفف International Computer Driving License  بوده و همانطور که گفته شد یک مدرک بین المللی کامپیوتر است.  حالا شاید بپرسید دوره ICDL ی که در ابتدا پیشنهاد کردیم چیست؟ و چطور می توانیم مدرک ICDL بین المللی بگیریم ؟
دوره ICDL چیست ؟

در پاسخ به سوال دوره icdl چیست باید گفت دوره ICDL مطابق با استاندارهای جهانی که پیش تر توضیح داده شد توسط مراکز و موسسات آموزشی داخلی و خارجی برگزار می گردد و طی دوره، مهارت های هفتگانه کامپیوتر به کارآموزان آموزش داده می شود. بدون شک داوطلبان پس از گذراندن کلاس آی سی دی ال بطور کامل به کاربرد های عمومی کامپیوتر مسلط شده و آماده اشتغال در شرکت های مختلف خواهند بود.

در پاسخ دوره ی icdl چیست باید گفت دوره icdl در اوج پارسیان با تدریس برترین اساتید کشور و برحسب نیاز های بازار کار و سرفصل های فنی حرفه ای کشور برگزار میشود و علاقه مندان میتوانند با شرکت در این دوره کاربردی مهارت های هفتگانه کامپیوتر را یاد بگیرند.

آموزشگاه کامپیوتر اوج پارسیان با سال ها تجربه در زمینه برگزاری کلاس های کامپیوتر و حسابدراری، همراه با اساتید برتر و تیم با تجربه میزبان شما عزیزان می باشد.


پیشنهاد ویژه: شما میتوانید برای شرکت در کاربردی ترین دوره مهارت های هفتگانه icdl با دریافت مدرک بین المللی فنی حرفه ای به صفحه دوره آموزش ICDL مراجعه کنید. (در آموزشگاه اوج پارسیان امکان دریافت مدرک icdl از فنی و حرفه ای / سازمان اداری و استخدامی / بین الملل می باشد)

مهارت های هفتگانه icdl چیست ؟
با توجه به آنچه گفته شد مدرک مهارت های هفتگانه icdl گواهینامه و تاییدیه ای برای متقاضیانی است که در دوره ICDL شرکت کرده و توانسته اند تمام سرفصل های آموزشی مربوطه به این دوره را با موفقیت آموزش دیده و در آزمون ICDL نمره قبولی دریافت نمایند.

اگر نمی دانید مهارت های هفتگانه icdl چیست باید بگوییم این مهارت ها شامل مبانی کامپیوتر، اینترنت، ویندوز، اکسل، اکسس، ورد و پاورپوینت میباشد. به این ترتیب شما با شرکت در دوره مهارت های هفتگانه icdl میتوانید به این مهارت های کاربردی تسلط یابید و به سرعت اشتغال یابید. در پاسخ به کلاس icdl چیست باید گفت این کلاس در اوج پارسیان باتوجه به سرفصل های فنی حرفه ای برای فراگیری این مهارت های هفتگانه برگزار میشود و افراد با شرکت در کلاس میتوانند مهارت های icdl را به طور کامل یاد بگیرند.

تذکر: همانطور که می دانید و قبل تر گفته شد مدرک ICDL در بسیاری از سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی ضرورتی بسیار مهم است. تا آنجا که تاثیر مستقیمی به میزان حقوق دریافتی دارد. توصیه می شود یادگیری این مهارت را هرچه سریع تر آغاز کنید تا با خیالی آسوده از مزایای آن در زندگی روزمره و محیط کار هرچه بیش تر استفاده نمایید.

پیشنهاد ویژه : برای گذراندن دوره ICDL و دریافت مدرک معتبر و اماده شدن برای ورو به بازار کار حتما کلاس کامپیوتر پارسیان را انتخاب کنید. تا علاوه بری یادگیری مهارت های هفتگانه کامپیوتر امکان حضور در بسیاری دوره های کامپیوتری دیگر این مجموعه را نیز داشته باشید.
مدرک icdl چیست
تا اینجای مقاله شما اکنون میدانید آی سی دی ال چیست اما احتمالا در مورد اینکه مدرک کامپیوتر icdl چیست و اعتبار مدرک آی سی دی ال چیست باید بگوییم مدرک icdl یکی از معتبرترین مدارک در سراسر جهان میباشد که با دریافت این مدرک میتوانید به سرعت در حوزه مورد نظر خود اشتغال یابید و کسب درآمد داشته باشید.

در پاسخ به گواهینامه icdl چیست باید بگوییم این گواهینامه تایید میکند که شما مهارت های هفتگانه کامپیوتر را به طور کامل یاد گرفته اید و به این مهارت ها تسلط دارید. اگر نمیدانید مهارت های icdl شامل چیست باید بگوییم این مهارت ها شامل کار با اینترنت، ویندوز، مبانی کامپیوتر، ورد، پاورپوینت، اکسل و اکسس میباشد که مدرک فنی حرفه ای بین المللی icdl که اوج پارسیان اعطا میکند نشان دهنده تسلط شما به تمام این مهارت های هفتگانه میباشد.

مزایا مدرک icdl فنی حرفه ای چیست

مدرک icdl فنی حرفه ای  به عنوان یکی از معتبر ترین مدارک مهارتی ایران قابل ترجمه و مورد تایید کشورهای مختلف جهان است. و از آنجایی که ترجمه رسمی این مدرک دارای مهر وزارت خارجه و قوه قضاییه می باشد به عنوان یک مدرک مهم برای مهاجرت مور استفاده قرار می گیرد.

خوب است بدانید که مدرک ICDL فنی و حرفه ای مدرکی معتبر و مورد تایید ۱۴۹ کشور جهان، سازمانهای بین المللی، ادارت و…. است. مدرک ICDL در ایران مطابق با استاندارد  سازمان فنی و حرفه ای پس از گذراندن ۱۳۰ ساعت دوره آموزشی و ۲ مرحله آزمون با عنوان ICDL Core به کاربر داده خواهد شد.

آموزشگاه اوج پارسیان نیز از آنجا که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور مشغول به فعالیت است می تواند علاوه بر آموزش، مدرک icdl فنی حرفه ای را نیز برای کارآموزان خود صادر نماید.
پیشنهاد بررسی: اگر درمورد مدارک فنی و حرفه ای اطلاعی ندارید حتما صفحه نمونه مدرک فنی و حرفه ای بررسی کنید تا از اعتبار و شیوه صدور مدارک فنی و حرفه ای اطلاعات مفیدی کسب نمایید.
مزایای دریافت گواهینامه بین‌المللی ICDL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

+ قابل‌ارائه برای ادارات و سازمان‌های داخلی و خارجی
به‌عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی
شناخته ‌شده ‌ترین، گسترده ‌ترین و بزرگ ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر
افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر
دروازه ‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT
ارائه الگویی برای آموزش در جامعه اطلاعاتی
اهداف ترویج مدرک بین‌ المللی ICDL چیست

هر چند اهداف برگزاری دوره ICDL بصورت مفصل در مطالب بالا درج شد اما بطور کلی و لیستی از اهداف ترویج مدرک بین‌المللی ICDL می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

+  ارتقای سطح توانایی آحاد جامعه درزمینه فناوری اطلاعات
+  افزایش سطح مهارت پرسنل مشاغل و شرکت‌ها ، سازمان‌ها ، کارخانه‌ها و وزارتخانه‌ها
+  ایجاد توانایی در کارفرمایان برای سرمایه‌گذاری مؤثر در IT
+  تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانایی کارمندان در محیط کار

سرفصل مهارت های هفتگانه icdl

تا اینجای مقاله متوجه شدید icdl چیه و مهارت هفت گانه icdl چیست و شما در کلاس icdl میتوانید مهارت های کاربردی icdl را یاد بگیرید اما سوالی که مطرح میشود این است که ای سی دی ال شامل چیست و چه سرفصل هایی تدریس میشود. تا سال ۲۰۱۳ در اکثر کشورها، بخش‌های اصلی گواهینامه ICDL / ECDL به ۷ بخش تقسیم می‌شد که آن را مهارت ‌های هفتگانه نیز می نامیدند.

+  امنیت برای کاربران IT
+  مبانی فناوری اطلاعات (Windows Explorer in Windows 7)
+  پردازش متن (Microsoft Word 2010)
+  صفحات گسترده (Microsoft Excel 2010)
+  پایگاه‌های داده (Microsoft Access 2010)
+  برنامه ارائه تصویری (Microsoft PowerPoint 2010) برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله پاورپوینت چیست مطالعه شود.
+  استفاده از ایمیل و اینترنت (Windows Explorer in Windows 7)

در ایران نیز فعلاً از همین سیلابس استفاده می‌شود و کارآموزان تحت عنوان دوره آموزشICDL جامع این مهارت ‌های هفتگانه را می‌آموزند و مدرک ICDL دریافت می‌کنند. شما میتوانید با شرکت در بهترین دوره icdl که در بخش دوره ای سی دی ال چیست توضیح دادیم تمامی این سرفصل ها را به همراه نیازهای بازار کار یاد بگیرید.
کاربر icdl چیست

یکی دیگر از سوالاتی که برای کاربران همراه با نرم افزار icdl چیست مطرح میشود این است که کاربر icdl چیست. در پاسخ باید گفت امروزه در سراسر جهان و در همه مشاغل از مهارت های هفتگانه icdl استفاده میشود. به این ترتیب شما میتوانید با یادگیری این مهارت ها که در بخش icdl شامل چیست توضیح دادیم در همه اصناف در بخش انجام کار های اداری ورود پیدا کرده و کسب درامد داشته باشید.

شما میتوانید با شرکت در دوره های یادگیری icdl که در ایران و کشور های دیگر برگزار میشود ( در بخش دوره های icdl چیست توضیح داده شده) به تمامی مهارت ها تسلط یابید و مدرک معتبر دریافت کنید.


آزمون icdl چیست

تا اینجا توضیح دادیم که icdl یعنی چه و شما را با معنی icdl چیست آشنا کردیم اما برای ان که شما بتوانید میزان مهارت های آموخته شده خود را بسنجید و یا برای استخدام شدن در این حوزه آماده شوید باید در آزمون icdl شرکت کنید. سوالی که مطرح میشود این است که آزمون icdl چیست و این آزمون شامل چه سوالاتی است.

آزمون icdl در سایت آریا تهران به گوه ی فراهم شده است که سوالات آزمون های فنی حرفه ای و آزمون های استخدامی طی سال ها جمع آوری شده اند و شما میتوانید با شرکت در این آزمون میزان مهارت و امادگی خود را برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای ای سی دی ال بسنجید.

آی سی دی ال در اروپا

اکنون که شما میدانید مدرک icdl چیست و در مجموع آی سی دی ال چیست و شامل چه مهارت هایی است باید بگوییم از سال ۲۰۱۳ به بعد در اکثر کشورها، گواهینامه ICDL/EDCL به ۱۸ مهارت در سه سطح؛ پایه، متوسط و پیشرفته تقسیم‌شده است. این مهارت های icdl در سراسر جهان دارای اعتبار بالایی میباشد که در این قسمت شما را با سطوح مختلف مهارت های icdl آشنا میکنیم.
سطح پایه ای سی دی ال چیست :

+  ملزومات کامپیوتر
+  ملزومات آنلاین
+  پردازش متن (Microsoft Word)
+  صفحات گسترده (Microsoft Excel)
+  تئوری

سطح متوسط آی سی دی ال چیست :

+  ارائه تصویری (Microsoft PowerPoint)
+  استفاده از پایگاه‌های داده (Microsoft Access)
+  امنیت IT
+  همکاری آنلاین
+  ویرایش تصویر
+  ویرایش وب
+  برنامه‌ریزی پروژه
+  طراحی دوبعدی به کمک رایانه
+  استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی سالم
+  فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، در آموزش
+  بازاریابی دیجیتالی

سطح پیشرفته آی سی دی ال چیست :

+  پردازش متن پیشرفته (Microsoft Word)
+  صفحات گسترده پیشرفته (Microsoft Excel)
+  پایگاه‌های داده پیشرفته (Microsoft Access)
+  ارائه تصویری پیشرفته (Microsoft PowerPoint)

به این ترتیب میتوانیم در پاسخ به سوال مهارت icdl شامل چیست بگوییم در اروپا این مهارت ها در سطوح مختلفی که ذکر کردیم آموزش داده میشوند و در مجموع میتوان گفت icdl شامل چه مباحثی است در ایران و کشور های دیگر یکسان میباشد متنها شیوه تدریس و آموزش در آن ها باتوجه به سطوح مختلف متغیر میباشد.
اعتبار مدرک ICDL در ایران چیست

اکنون شما میدانید مهارت icdl چیست و باید در مورد این که اعتبار مدرک ای سی دی ال چیست بگوییم در ایران نیز تا چندی پیش دوره ICDL در دو سطح  ICDL درجه ۱، ICDL درجه ۲ برگزار می‌شد که هر کدام دارای مهارتهای مرتبط با خود بودند اما از سال ۱۳۹۸ به بعد یک دوره جامع به نام ICDL جامع در تمام مراکز مجاز برگزاری می گردد که مجموعاً ۷ مهارت کامپیوتری آموزش داده خواهد شد.

سوالات متداول

Icdl چیست و icdl مخفف چیست؟
ای سی دی ال یک مدرک جهانی و بین المللی میباشد که مخفف International Computer Driving License مدرک بین المللی کامپیوتر میباشد و نشان دهنده تسلط افراد به مهارت های هفتگانه کامپیوتر میباشد و به افراد کمک می‌کند مهارت‌های کامپیوتری و استفاده از نرم‌افزارهای آفیس را به طور کامل را یاد بگیرند. ICDL بر روی مفاهیم و عملکرد استاندارد در حوزه استفاده از کامپیوتر ونرم افزار های کاربردی آفیس تاکید دارد و مجموعه‌ای از مهارت‌های اساسی را در زمینه استفاده از نرم‌افزارها و ابزارهای کامپیوتری شامل می‌شود.


مدرک icdl چیست؟
مدرک کامپیوتر icdl یکی از معتبرترین مدارک کامپیوتر در جهان است که افراد میتوانند از آن برای اشتغال سریع تر و مهارجت به کشور های خارجی استفاده کنند و مورد تایید کشور های مختلف جهان میباشد.

دوره icdl چیست؟
در پاسخ به سوال کلاس ای سی دی ال چیست باید گفت کلاسی که در آن مهارت های هفتگانه کامپیوتر شامل اینترنت، مبانی کامپیوتر، ویندوز، ورد، اکسل، اکسس و پاورپوینت تدریس میشود.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید