دیپلم مدیریت خانواده
دیپلم مدیریت خانواده از جمله رشته های پرمخاطب به دلیل کم هزینه بودن و زمانبر نبودن در میان دیپلم‌ های کاردانش است. اگر قصد گرفتن مدرک دیپلم مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده فنی حرفه ای را دارید ما به شما پیشنهاد میدهیم دیپلم خود را در آموزشگاه فنی و حرفه ای امیدیه بگیرید. آموزشگاه اوج پارسیان یکی از بهترین واحدهای آموزشی مجاز فنی و حرفه ای شهرستان امیدیه است.
اخذ دیپلم مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده در کوتاه‌ترین زمان
مدت زمان صدور مدرک فنی حرفه ای
کارآموزان مهارت های دیپلم فنی حرفه ای مدیریت خانواده را در مدت زمان تقریبی 4 ماه کاری آموزش می بینند و در آزمون های مهارتی سازمان فنی و حرفه ای شهرستان امیدیه شرکت می‌نمایند. آموزشگاه اوج پارسیان به عنوان واحد برتر آموزش های فنی حرفه ای شهرستان امیدیه با برگزاری این دوره ها به صورت جامع کارآموز را در طی مدت آموزش برای کسب نمره قبولی در آزمون مدیریت خانواده فنی حرفه ای آماده می نماید.
شرایط گرفتن مدرک
شما می توانید جهت ثبت نام در رشته مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده با همراه داشتن مدارک خود در آموزشگاه حاضر شده و کلاسهای خود را مطابق با زمان بندی اعلام شده شروع کنید. پس از اتمام آموزش هر مهارت، توسط آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شوید. متقاضیان دیپلم رسمی میتوانند از دو طریق حضوری و غیرحضوری در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم رشته مدیریت خانواده کاردانش را کسب کنند.
دیپلم حضوری
در شرایط حضوری، کارآموز پس از ثبت‌نام و مشخص شدن زمان بندی در کلاس‌ها حاضر شده و پس از گذراندن مهارت‌های تخصصی دیپلم مدیریت خانواده، برای آزمون به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می‌شود. لازم به ذکر است پس از ثبت‌نام فیلم‌های آموزشی هر مهارت در اختیار کارآموزان قرار خواهد گرفت.
دیپلم غیرحضوری
پیشنهاد اوج پارسیان برای کسب دیپلم رشته مدیریت خانواده کاردانش ثبت نام حضوری میباشد. به دلیل دشوار بودن بعضی از دروس رشته مدیریت خانواده برای اخذ دیپلم، روش غیرحضوری برای همه افراد توصیه نمی شود. همچنین امکان دارد کارآموز به دلیل آشنا نبودن با روش‌های یادگیری، از این رشته استقبال ننماید. در هر صورت اگر فکر می کنید قادر به کسب دیپلم مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده از طریق روش غیرحضوری هستید، میتوانید پس از ثبت نام، با دریافت جزوات و کتب این رشته از آموزشگاه، طبق زمان بندی های اعلام شده در آزمون های سازمان شرکت نمایید. ضمنا فیلم های آموزشی هر مهارت پس از ثبت نام در اختیارتان قرار داده خواهد شد. . . .
مهارت های رشته مدیریت خانواده
هنرجویان در این رشته در مجموعه نهم که شامل سالهای دهم، یازدهم و دوازدهم میباشد 5 مهارت اصلی را برای کسب توانایی های ذکر شده می گذرانند:

کاربر نرم افزار اداری
برنامه ریز امور هنری در خانواده
برنامه ریز امور تغذیه در خانواده
مراقبت امور بهداشت و سلامت خانواده
برنامه ریز امور اقتصادی و اجتماعی خانواده

اهداف تحصیلی
ایجاد مهارت و شایستگی های لازم جهت پذیرش مسئولیت و اعمال اصول مدیریت در تصمیم گیری ها و احساس مسئولیت و مشارکت در حل مشکلات خانواده خویش و کمک به سایر خانواده و مشاوره با آنان به نحو شایسته
مهارت پاسخگویی و رفع مشکلات از هم پاشیدگی خانواده ها که به علت عدم توافق بر سر وظایف، تقسیم کار، حدود اختیارات، درک متقابل از همسر و نقش او در خانواده می باشد.
آینده تحصیلی و بازار کار رشته مدیریت خانواده چگونه است ؟
فارغ التحصیلان می توانند در صورت موفقیت در آزمون ورودی رشته مدیریت خانواده کاردانش، برای ادامه تحصیل با دیپلم مدیریت خانواده در دوره های کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای، آموزشکده های دولتی و دانشگاه های آزاد در دوره های کاردانی ناپیوسته یا پیوسته (دانشگاه علمی کاربردی) به ادامه تحصیل مشغول شوند و در صورت تمایل بعد از دوره کاردانی در دوره های کارشناسی ناپیوسته و نیز در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند. زمینه های استخدامی رشته مدیریت خانواده در بخش های صنعت، خدمات، هنر و کشاورزی است که هنرجویان به دلیل کسب مهارت های حرفه ای و آشنایی با محیط واقعی کار در دوران مهارت آموزی میتوانند در آنها مشغول شوند. در ادامه به چند نمونه از شغل های رشته مدیریت خانواده اشاره شده است.
آینده شغلی رشته مدیریت خانواده:
کارگاه های تولیدی پوشاک
تأسیس کارگاه قنادی و آشپزی
سرپرستی و مدیریت کارگاه های گلسازی
تأسیس و سرپرستی کارگاه های خوداشتغالی
کار در مهد کودک
مدد کاری اجتماعی و سرپرستی مراکز مشاوره خانواده
آزمون های فنی حرفه ای به چه شکلی برگزار میشود ؟
هنرجویان با اتمام کلاس و پس از پایان دوره در آزمون آن درس شرکت میکنند. آزمون ها به صورت کتبی و عملی در سازمان فنی و حرفه ای برگزار میشود. آزمون کتبی به صورت تستی و نمره قبولی بالای 50 و آزمون عملی به صورت سیستمی و با نمره قبولی بالای 70 صورت میگیرد. پس از طی مراحل ذکر شده شما موفق به کسب گواهینامه آن درس میشوید. با طی این روند برای تمامی 5 مهارت ذکر شده شما مدرک مدیریت خانواده کاردانش صادر شده از سازمان فنی و حرفه ای را کسب مینمایید.
هزینه دیپلم مدیریت خانواده
برآورد هزینه دیپلم مدیریت خانواده کار و دانش در آموزشگاه فنی حرفه ای اوج پارسیان طبق چارت تعریف شده توسط سازمان فنی و حرفه ای است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های آموزشگاه تماس حاصل نمایید و یا میتوانید همه روزه از ساعت 17 الی 19 با مراجعه به آموزشگاه از مشاوره رایگان دیپلم اوج پارسیان برخوردار شوید.
مبلغ دوره : 5000000 با تخفیف 3500000 تومان
نتیجه :
مدیریت خانواده یکی از رشته های شاخه کاردانش است که برای تربیت نیروی انسانی به عنوان مدیر خانواده و یا مادران آینده جامعه برنامه ریزی و سازماندهی شده است. این رشته توجه خاصی به آمادگی علمی و تجربی دختران که اساس زندگی خانوادگی را تشکیل می دهند، داشته و مهارت های کنونی که در زندگی روزمره لازم است را به صورت عینی ارائه می دهد.